Hivatalos - Helebrandt Máté kijutott az olimpiára!

Hivatalos - Helebrandt Máté kijutott az olimpiára!

Hogy mi a közös London, Rió és Tokió között? Hogy Helebrandt Máté mindhárom olimpiai helyszínen rajthoz állhat. Londonban és Rióban is teljesítette a versenytávot, most pedig eldőlt, hogy Tokióban is rajthoz állhat. 

- Megérkezett a hivatalos értesítés, hogy kijutottam az olimpiára. A szokásosnál most sokkal nehezebb volt a kvalifikáció, hiszen a járvány közbeszólt a versenyeket illetően, de nagyon boldog vagyok, hogy Japánban is elindulhatok- mondta Helebrandt Máté. 

A nyíregyházi gyalogló az 50 km-es távon áll rajthoz. Gyaloglóknál május 31-ig tartott a kvalifikációs időszak, és Máté olyan helyen van a világranglistán, mely olimpiai részvételt ér. Az atléta jó formában van, és bízik abban, hogy sikerül jó eredményt elérni a játékokon. A nyíregyházi sportolók közül rajta kívül a kerekesszékes vívó, Tarjányi István tokiói részvétele biztos, ő a paralimpián indul.