Hazai búcsú - győzelemmel

Hazai búcsú - győzelemmel
A bajnokságban utoljára léptek pályára a Bujtosi Csarnokban a kosarasok.

Szeretett volna szépen búcsúzni hazai közönségétől a Marso-NYKK, és mivel a helyezések szempontjából már nem volt tétje a meccsnek, ez jelentette a feladatot a kosarasok számára. A jászberényieknél sérülés miatt két meghatározó játékos is hiányzott, Horváth viszont az első félidőben egymaga a hátán vitte csapatát, és a nagyszünetben a vendégek vezettek. A harmadik negyedben aztán - mint az idei szezonban oly sokszor - a Nyíregyháza ritmust váltott, és fokozatosan elhúzott ellenfelétől, így sikerült győzelemmel búcsúzni a Bujtosi Csarnoktól. A mérkőzés jegybevételét az NYKK felajánlotta a középiskolai VB-re utazó Krúdy Gimnázium fiú együttesének, ezzel csökkentve az utazási költségeket. A találkozóra a nyíregyházi játékosok és vezetők is jegyet vettek. 

Marso NYKK – FAIRIUM JKSE 94-78 (28-27, 18-25, 26-12, 22-14)
Középszakasz, alsóház, 6. forduló.

Bujtosi Szabadidő Csarnok, 400 néző

NYKK: Szavics 13/6, Taylor 7/3, Nagy K. 10/6, KOLARICS 13/3, RADENKOVICS 10. Csere: Molnár M. 10/3, KÓSA T. 13/6, Czura 3/3, Lajsz -, VASZOJEVICS 13/3, Helmeczi 2.

JKSE: Szögi 5, HORVÁTH Á. 29/21, KERPEL-FRONIUS 18/6, Sonyák 5/3, CSEH 16/6. Csere: Mladenovics 5/3, Szappanos -, Répási -.

Sitku Ernő szakmai igazgató, Marso-NYKK: Érthetetlen volt az amit, az első két negyedben nyújtottunk. Szünet után már másik csapat jött ki a pályára, ennek köszönhetjük a győzelmet. 

Dankó L.