Három pont Siófokról - Idegenben nyert a Nyíregyháza Spartacus

A Siófok ellem lépett pályára a Merkantil Bank Ligában a Nyíregyháza Spartacus.

Siófok - Nyíregyháza Spartacus FC 1-2 (0-2)

Siófok 150 néző

Jv: Kovács Gergely (Mohos Milán, Bertalan Dávid)

Siófok: Hutvágner – Izing, Jagodics B., Horváth P., Polényi, Kecskés, Medgyesi (Hajnal a szünetben), Balogh B. (Horváth M.85.), Kiss B.(Tömösvári a szünetben) , Elek B., Gaál B. (Lapos a szünetben)

vezetőedző: Gál István

Nyíregyháza: Fejér - Svedyuk, Fodor, Papucsek, Végső, Papp, Farkas A., Györgyi (Gyurján 78.), Ötvös, Kalocsai (Vasiljevic 83.), Hornyák (Kovács 83.)

vezetőedző: Gálhidi György

1. perc Elkezdődött a mérkőzés.

4. perc A siófokiaké a találkozó első lövése, de elkerülte a labda a kaput.

5. perc GÓÓÓL! Vezet a Szpari!  Ötvös Bence kapott egy remek indítást elől, majd szépen átemelte a kapus fölött a labdát, 0-1.

7. perc Majdnem rögtön megduplázta előnyét a Nyíregyháza, ezúttal Hornyák kapott jó labdát Fejértől, és centikkel lőtt mellé.

18. perc Két hazai szöglet, mindkettő után tisztázott a Szpari védelme.

19. perc Gaál kapta az első sárga lapot.

20. perc Nyíregyházi akció végén szöglet, a sarokrúgást nem sikerült pontos lövéssel befejezni.

21. perc Svedyuk kapott sárgát.

23. perc GÓÓÓÓL! Büntetőt kapott a Nyíregyháza egy középen elkövetett kezezés miatt! A 11-est Ötvös Bence értékesítette, 0-2!

28. perc Polényi két kemény belépő után gyorsan begyűjtött két sárgát, így a játékvezető kiállította.

33. perc Próbálta gyorsan kihasználni a létszámfölényt a Szpari, rövid időn belül három veszélyes támadást is vezetett, de vagy a védelem, vagy a kapus mentett. Hornyák nyolc méteres bombájánál bravúrral hárított Hutvágner.

37. perc Újabb lövés - már a hatodik - érkezik a Siófok kapujára, fogta a labdát Hutvágner Papp próbálkozásánál.

38. perc Hornyák indulhatott egyedül kapura, de kicsit hosszan tolta meg a labdát, a beadásáról pedig lemaradtak a többiek középen.

45. perc Egy perc a ráadás az első félidőben.

Vége az első játékrésznek, vezet a Nyíregyháza Spartacus, mely több gólt is szerezhetett volna az első 45 percben!

46. perc Három játékost is cserélt a szünetben a Siófok, Tömösvári, Lapos és Hajnal érkezett.

53. perc Újabb hazai sárga lap, immár az ötödik a találkozón, Kecskés kapta.

58. perc A hazaiak beívelésekkel, a Nyíregyháza gyors kontrákkal próbálkozik.

60. perc Szépített a Siófok, Horváth P. szerzett labdát, és a bal felső sarokba lőtt, 1-2.

68. perc Papucsek kapott sárga lapot.

69. perc Horváth érkezett jól egy beadásra, de centikkel mellé csúsztatott.

77. perc Veszélyes hazai szöglet után elkerülte a labda a kaput.

77. perc Tömösvári lőtt félfordulattal, Fajér hatalmas bravúrral védett.

80. perc Több szögletet végezhetett el a Siófok, de sikerült tisztázni.