Hétfőn mécsesgyújtással egybekötött ünnepi megemlékezést tartanak a Hősök temetőjében

A Szabolcs-Szatmár-BeregMegyei Temetkezési Kft. 2020. november 2-án hétfőn, ismét megtartja mécsesgyújtással egybekötött ünnepi megemlékezését a Hősök temetőjében (Dugonics út).

 

A nyíregyházi "Hősök temetőjében" több mint 2800 sírban, 14 nemzet első világháborúban elhunyt katonái nyugszanak békésen egymás mellett. Olyan sírok ezek, melyekben egy apa, fiú, férj vagy vőlegény alussza örök álmát, aki haza vágyott és akit haza vártak.

 

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Temetkezési Kft. – Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásával, civilek és civil szervezetek segítségével – immár 14. éve, Mindenszentek napjához közeli napok valamelyikén 2800 darab mécses gyújtásával emlékezik a hősökre.

 

Az idei ünnepség 15:00 órakor kezdődik evangélikus liturgiával, majd ezután mécses gyújtással fejeződik be. Az ünnepi liturgiát Laborczi Géza Evangélikus lelkész tartja a temetőben nyugvó elhunytakért.