Három meccs, három győzelem - Az Aqua SE vízilabdásai minden korosztályban nyertek

Vasárnap a Vácot fogadta az AQUA SE vízilabda együttese a Fiú Utánpótlás Országos Bajnokság 9. fordulójában. 
A serdülő -  hosszú idő után végre teljes kerettel - kezdte a napot, és már az első negyedben négygólos előnyt szerzett. Leszámítva a harmadik negyedben mutatott rövid megingást, a nyíregyházi serdülők végig kézben tartva a mérkőzést 12-9-es győzelmet arattak. A kapuban immár hetek óta jó formában véd Pettendi Dávid, a Méhész Dániel, Sipos Péter, Pelle György trió pedig igen hasznosan - és gólerősen - játszik mezőnyben.  A csapat a 6. helyen várja a folytatást.
A gyerek csapat egész szezonban hektikusan szerepel, hol nagyon összeszedett játékot mutat, hol pedig teljes a tanácstalanság. A mostani mérkőzésre is jellemző volt ez, hiszen hol remek játékot mutatva elhúzott 3 góllal a csapat, hol pedig pontatlanul játszva felhozta magára a váci együttest. Félidőben 6-3-ra vezetett a nyíregyházi csapat és 2 gólnál kisebb különbség már nem is alakult ki a mérkőzés alatt, a végeredmény 14-12 lett. A meccs legjobbja az 5 gólig jutó Székely Ábel volt.


Az ifi a budapesti fiaskó után hazai vízben nagy kedvvel, és akarással játszott.  Elsősorban a hatékony védekezésnek köszönhetően, lefordulásokból 17 akciógólt lőve, 20-12-re tudott győzni. Kedves Iván és Lipták Milán egyaránt 6-6 gólig jutott. A hétvégén a Csongrádot fogadja az Aqua SE hazai medencében.

Eredmények:

Serdülő:  AQUA SE Nyíregyháza - Váci VSE 12-9 (4-0,3-2,2-4,3-3) Gólszerzők: Méhész Dániel 3, Pelle György 3, Sipos Péter 3, Szegfű Erik 2, Füssi-Nagy Zajzon 

Gyermek:AQUA SE Nyíregyháza - Váci VSE 14-12 (4-3,2-0,3-3,5-6) Gólszerzők: Székely Ábel 5, Csiszár Benedek 2, Máté Gábor 2, Radóczi Barnabás 2, Pettendi Szabolcs, Rudik Zsombor, Virág Bence

Ifi        AQUA SE Nyíregyháza - Váci VSE 20-12 (5-2,4-4,6-3,5-3) Gólszerzők: Kedves Iván 6, Lipták Milán 6, Szanics Gergely 4, Lamos Balázs 2, Pazonyi György, Pelle György