Halva született az orrszarvú bébi
A Nyíregyházi Állatparkban már régóta várták, hogy a szélesszájú orrszarvú család szaporodjon. A közel 10 éves munka során teheneket és bikákat is cseréltek. A Dániából érkezett Curt egy féléven belül az idősebbik nőstényt, Sakit sikeresen fedezte.

A 16 hónapig tartó vemhesség ideje alatt nagy gondossággal jártak el, hiszen Magyarországon most először fogant természetes úton orrszarvú, és arra is vigyázni kellett, hogy Saki az első vemhességét megfelelően kihordja. Az utolsó pillanatig minden csodálatosan alakult, hétfő estére várták a kis jövevényt. A szülőszobát bekamerázták, hogy semmi ne zavarja az állatot. Hajnali fél négykor egy könnyű ellést követően megszületett a Nyíregyházi Állatpark első kis orrszarvúja, aki azonban sajnos semmilyen életjelet nem mutatott. Jelenleg folyik a boncolása, hátha megtudják, hogy pontosan mi volt az oka a halva születésnek. A fajmegmentésben biztató, hogy időközben a másik orrszarvú tehén is vemhes lett, és remélik, hogy Saki is ismét szerelembe esik, így jövőre újra van remény.