Győzelemmel kezdte az új évet az NB-II-ben a Sunshine NYÍKSE

SUNSHINE-NYÍKSE - Mezőberényi KK 76-50    (17-11, 17-10, 14-16, 28-13)

Igaz, a mezőberényi gárda nem teljes kerettel érkezett, de a legjobbjaik álltak fel a nyírségiek ellen. A feldobást követően az első negyed 7. percéig kiegyenlített volt a küzdelem. A NYÍKSE nem tudta felvenni a ritmust, és a vendég csapat is betalált, de a negyed végére Gáspár két sikeres büntetőjével és két mezőnykosarával sikerült 6 ponttal meglépnie a hazai gárdának.
A második negyed hazai részről Földesi két triplájával indult, ez egy kicsit felpörgette a csapatot, és a negyed végére a berényiek is fáradni kezdtek, így az első félidőt 13 pontos vezetéssel zárták a nyíregyházi legények.
A félidőben a vendég csapatnak sikerült kipihennie magát és lendületesen kezdeni a 3. negyedet, így visszajöttek 8 pontra, de a NYÍKSE is magához tért és Vida vezetésével és 3 kosarával 11-re növelte a hazaiak előnyét a negyed végére.
A negyedik negyedben sikerült tovább növelni az előnyt, sőt egy 11 pontos futással és a negyed végéig kitartó lendülettel 26 pontos győzelemmel zárta a mérkőzést a SUNSHINE-NYÍKSE.

Pontdobók:
Földesi N.    19/15
Gáspár B.    12/0
Vida Z.        12/6
Zajácz K.        10/6
Asztalos I.    9/0
Bolden  I.        5/0
Csirpák P.    3/0
Bíró B.        3/0
Tisza B.        3/0
Vezetőedző: Kovács Tibor


Következő mérkőzés:
SUNSHINE-NYÍKSE - BKG-PRIMA Akadémia Debrecen
2022.január 21. 19:00  (Bánki Donát Műszaki Középiskola)

Szerző: Balogh Balázs, Sunshine NYÍKSE