Győzelemmel kezdett a Fatum Nyíregyháza - Nagy csata a Kaposvár ellen
Fotó:Szarka Lajos

Végre! Hosszú idő után újra bajnoki mérkőzést rendeztek a Continental Arénában. Ilyenre utoljára tavasszal volt példa, épp a legizgalmasabb rész, a rájátszás előtt szakadt félbe a női röplabda bajnokság...

Azóta persze sok dolog megváltozott, például a Fatum Nyíregyháza és a Kaposvár kerete is. Mindkét csapat a bajnoki címért száll harcba az idei idényben. A vendégek kezdték jobban a nyitó fordulót, és az első játszmát nagy csatában megnyerték. A folytatásban viszont Radosová és Ortiz jelezték, hogy jó igazolások voltak, és rendre pontokkal fejezték be a támadásokat, így egyenlített a Fatum. A harmadik szett is nagyon szoros volt, de ezúttal is a mieink voltak pontosabbak, és bár a Kaposvár egy percre sem adta fel, a Nyíregyháza végül négy játszmában megnyerte a meccset, és győzelemmel kezdte a szezont. 

Fatum Nyíregyháza - Kaposvár 3-1 (-22, 23, 22, 21)

Nyíregyháza: Vasileva 13, Najdic 2, Lacombe 10, Radosová 25, Ortiz 18, Lászlop 6

Csere: Tóth F. , Tóth D. (liberók), Inneh-Varga, Fuchs 1

vezetőedző: Németh Szabolcs