Győzelem Újpesten - szettet sem veszített a Fatum Nyíregyháza

Győzelem Újpesten - szettet sem veszített a Fatum Nyíregyháza

A hétközi CEV Kupa meccsen sérülés miatt Genesis Francesco és Pintér Andrea sem játszhatott, az UTE elleni bajnokira viszont sikerült "összedrótozni" őket. Mindketten ott voltak a kezdőben, és a Fatum Nyíregyháza remekül kezdte a mérkőzést, és nyerte is az első szettet. A második már szorosabb volt, a játszma derekán fordított ugyan az Újpest, de a végén a mieink örülhettek. A harmadikban is meggyőzően játszott a Fatum, mely végül megnyerte a találkozót. 

UTE – Fatum-Nyíregyháza 0:3 (-17, -20, -23)

UTE: Rivera 11, Carabali 8, Lacombe 9, Kojdová 6, D. Nikics 10, Bagyinka 3.

Csere: Maurer (liberó), Boros R., Manninger, Yurtsever.

Edző: Kántor Sándor
 

Nyíregyháza: Lymareva 10, Lohmann 7, Varga E. 13, Pilar 9, Pintér A. 6, G. Francesco 5.

Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Szabó L.

Edző: Hollósy László

Kántor Sándor vezetőedző, UTE: – Egyszer győzöl, egyszer tanulsz, és amit meg kell tanulni, ahhoz még idő szükséges. Ezúttal alulmúltuk magunkat, sajnálom, hogy ilyen meccset produkáltunk a nézőknek. Szerdán nagyon fontos mérkőzés vár ránk a Haladás otthonában.

Hollósy László vezetőedző, Nyíregyháza: – Most szerelembe estem a csapatommal! Hihetetlen, hogy a lányok ilyen terhelés mellett is képesek odatenni magukat. Örülök annak, hogy szépen betartották a taktikát: tudtuk, hogy az Újpest szélsőütőit kell megfogni, és ez most sikerült.