Győzelem és továbbjutás a MOL Magyar Kupában

Monostorpályi - Nyíregyháza Spartacus 0-2 (0-0)

Monostorpályi 800 néző

Jv: Újhelyi Tamás (Balla, Elek)

Monostorpályi: Bákonyi - Erdős, Kolompár, Ménes, Sólyom(Nagy 66.), Rostás(Nyilas 85.), Bojti(Bodnár I.85.), Illés (Bodnár L. 85.), Sós, Bacsó(Varga 72.), Szilágyi
vezetőedző: Bereczky Bence

Nyíregyháza: Fejér - Kardos(Szerető a szünetben), Szokol, Baki, Herczku, Jánvári, Sigér, Márkus, Pantovic(Artner 80.), Gresó (Pataki 71.), Novák
vezetőedző: Huszák Géza

1. perc Remek hangulat várta a csapatokat, Nyíregyházáról is jöttek szurkolók.
6. perc Pantovic szabadrúgása ment mellé.
13. perc Kolompár lőtt egy csel után bal oldalról, az ötös sarkáról, Fejér védett.
16. perc Pantovic szabadrúgása után mentettek középen a hazai védők.
22. perc Mezőnyfölényben játszik a Szpari, de nagy helyzetet még nem sikerült kialakítani.
26. perc Sólyom lőtt éles szögből jobbról fölé.
30. perc Gresó lőtt a jobb oldalról fölé egy pattanás után.
34. perc Illés kapott sárga lapot.
36. perc Pantovic passza után Gresó elől mentettek szögletre. A sarokrúgás után Novák fejelt, védett a kapus.
38. perc Kardos beadása után Márkusról pattant mellé a labda.
Vége az első félidőnek, nem született gól.
46. perc Szokol lövésével indult a második félidő, mellé ment a labda.
52. perc Márkus tette le lövésre a labdát Sigérnek, aki 22 méterről mellé lőtt.
61. perc GÓÓÓÓÓL! Szerető Krisztofer indult el a jobb oldalon, becsapta védőjét, majd 20 méterről a hosszú sarokba lőtt, 0-1.

65. perc Nagy helyzet, Novák tette le a labdát Márkusnak, utóbbi lőhetett volna, de még tovább tette Gresóhoz, aki fölé lőtt.
71. perc BÜNTETŐ!  Pataki Bence első labdaérintése után helyzetbe került, akasztották, a labda tovább gurult Novák Csanád elé, akit szintén buktattak.  A 11-est Pantovic Nikola értékesítette, 0-2.
79. perc Szerető kapott sárga lapot.
81. perc Márkus lőtt kapásból alig mellé.
88. perc Artner került nagy helyzetbe középen, de bravúrral védett Bákonyi.
91. perc Varga lőhetett közelről, Fejér is bemutatott egy bravúrt.
Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari, és továbbjutott a MOL Magyar Kupában.

Huszák Géza: - Továbbjutás volt a cél, amit teljesítettünk.

Bereczky Bence: - Úgy érzem, hogy 60 percig eltüntettük a 2 osztály különbséget, nincs okunk szégyenkezni, kis szerencsével a továbbjutás is meglehetett volna.