Győzelem az első meccsen - Megkezdődött a kosárlabda bajnokság rájátszása

Megkezdődött a rájátszás a férfi kosárlabda NB-I/B-ben. A Hübner Nyíregyháza BS az NKA Pécs ellen lépett pályára az első találkozón, és a Cápák a szoros első negyed végén megléptek ellenfelüktől. A második játékrészben Szobi duplájánál már 9 ponttal vezettek, de 34-34-nél egyenlítettek a pécsiek. Sőt, a nagyszünetre a vezetést is átvették a vendégek, igaz, mindössze két pont volt a különbség. Fordulás után is szoros volt a meccs, a harmadik negyed hajrájában viszont egy 7-0-s rohamot prudokult a Nyíregyháza. Mohácsi sorra dobta a triplákat, meg sem állt hatig. Ez döntőnek bizonyult, mert a záró játékrészben tartotta a 10 pont körüli távolságot a hazai gárda, és végül megnyerte a találkozót. 

Hübner Nyíregyháza BS - NKA Pécs 81-71 (25-19, 15-23, 22-11, 19-18)

Nyíregyháza: Tóth 20, Bazsó 14/6, Kiss 8/6, Ubilla 10, Mohácsi 22/18

Csere: Bus 4, Czinger, Szobi 3, Vaskó

vezetőedző: Boris Majlkovic