Testhőmérsékletet mérnek a piac bejáratánál
Testhőmérsékletet mérnek a piac bejáratánál

Mint ismert, polgármesteri döntés értelmében a Tokaji úti Iparcikk Piac (az Autópiac kivételével) március 23-tól szigorú járványügyi szabályok betartása mellett újból fogadhatja a vásárlókat. Ehhez tartozik, hogy belépésnél testhőmérséklet-mérés is történik, mindemellett pedig:

–         egykapus beléptetést alkalmaznak a Tokaji út irányából,

–         a látogatók száma egyidejűleg nem haladhatja meg a 400 főt,

–         a piac területén kézfertőtlenítő pontokat alakítottak ki,

–         a társaság a piac területén naponta fokozott fertőtlenítést végez,

–         a piac területén belül a 104/2021. (III. 5.) Kormányrendeletben meghatározott kereskedelmi üzletek a kormány által külön rendeletben meghatározott időpontig továbbra is kötelesek zárva tartani,

–         a vendéglátó tevékenységet folytató üzletek, büfék nyitva tarthatnak, azonban vendéget nem fogadhatnak, a vendéglátóhelyeken – beleértve az üzlet/büfé előtti területet – csak az étel elvitele céljából lehet tartózkodni.