Győzelem a Sitku Ernő Emléktornán - Nyert a Honvéd ellen a Nyíregyháza

Győzelem a Sitku Ernő Emléktornán - Nyert a Honvéd ellen a Nyíregyháza
Fotó: Szarka Lajos

Csütörtökön megkezdődött a Sitku Ernő Emléktorna. Az első találkozón az Alba Fehérvár nagy csatában, négy ponttal győzte le a Debrecent, így döntőbe jutott. A fináléban a házigazda Hübner Nyíregyháza lesz a fehérváriak ellenfele. A Cápák a Budapest Honvédot győzték le. 

- Nagyon lassan kezdtünk, de aztán sikerült átvenni a vezetést. A harmadik negyedben jól játszottunk, a záró felvonásra viszont kicsit elfogytunk. Összességében elégedett vagyok a csapat teljesítményével – mondta Pethő Ákos vezetőedző. 

A csapatok képviselői pénteken megkoszorúzták Sitku Ernő domborművét. A bronzmeccs 16, a döntő 19 órakor kezdődik.  

Budapesti Honvéd–Hübner Nyíregyháza BS 71–88 (17–15, 13–23, 16–32, 25–18)
Nyíregyháza: Johnson 21/3, Kiss 5/3, Bryce 15/6, Pipiras 15/3, Tóth 8. Csere: Bus, LeDay 12, Bazsó 4, Mokánszki 2, Anda 4, Vaskó 2, Kozák. Vezetőedző: Pethő Ákos.

Kapcsolódó galéria

Sitku Ernő Emléktorna 20210909