Győzelem a rangadón - Nyert a Vasas ellen a Fatum Nyíregyháza az év utolsó meccsén

A naptári év utolsó mérkőzését vívta a Fatum Nyíregyháza a női röplabda Extraligában. Az ellenfél a komoly játékerőt képviselő, bajnoki címvédő és kupagyőztes Vasas volt. Az első játszma végig szoros volt, de az látszott, hogy míg a vendégeknél főleg Török és Popovics-Gamma szerez pontokat, addig a hazaiaknál többen is jó teljesítményt nyújtva segítették a csapatot. 24-20-nál négy játszmalabdája is volt a Nyíregyházának, és bár kettőt hárítottak az angyalföldiek, nyerte a szettet a Fatum. A második felvonásban is hasonlóan szoros volt az állás, de ezúttal jobbára a vendégek vezettek. 18-18-nál sikerült ugyan egyenlíteni, de végül 25-21-re hozta a szettet a Vasas, és egyenlített. A harmadik felvonásban a budapestiek horvát légiósa egyre inkább fáradt, míg hazai oldalon Radosová mellett a két center, Ortiz és Pintér is rendre jól fejezte be a támadásokat, és a játszma derekán már 6 ponttal vezettek a mieink, akik végül 25-20-ra nyerték is a játékrészt. A legnagyobb különbség a negyedik szettben volt, ekkor tíz pont is volt a differencia a két csapat között, és végül 3-1-re győzött a Fatum Nyíregyháza. A csapatnak mindössze egy veresége volt ősszel, így a második helyről várhatja a tavaszi folytatást, úgy, hogy kevesebb meccset játszott mint a listavezető Békéscsaba. 

Fatum Nyíregyháza - Vasas 3-1 (22, -21, 20, 14)

Nyíregyháza: Vasileva 11, Pintér 13, Najdic 2, Lacombe 10, Radosová 22, Ortiz 14

Csere: Tóth F., Tóth D.(liberók), Inneh-Varga, G. Francesco, Fuchs, Lászlop 

vezetőedző: Németh Szabolcs