Gyöngyösön a birkózók - a Nyírsport SE fiatal versenyzői is szőnyegre lépnek

Hétvégén Gyöngyösön rendezték a Diák I-es korcsoport szabadfogású birkózó OB területi döntőjét . A szervező Mátra Birkózó SE Gyermek gálával kötötte össze az eseményt.A Négy megye birkózói között ott volt a Nyírsport SE  hét utánpótlás korú versenyzője is. Kiss Korvin és Oláh Bálint a Gyermek I korosztályban indúlt és sikeresen vette az akadályt : Korvin egy súlycsoporttal feljebb 35 kg-ban 3 győzelem és egy vereséggel a kevesebb technikai ponttal a harmadik helyen végzett , míg Bálint a 42 kg-osok között  3 győzelemmel a dobogó legfelső fokára állhatott. A Diák egyesek között Jeles Antal magabiztos győzelmekkel az 58 kg-osok között, Csabai Marcell a 69 kg-osok között, és Bacskai Norbert - aki első versenyén vett részt- az országos döntőbe jutást jelentő aranyéremmel térhetett haza. A szintén első megmérettetésén szereplő Kolonics Ferenc 63 Kg-ban az ötödik helyig küzdötte fel magát.

Eredmények:

Gyermek I

35 Kg Kiss Korvin 3.hely

42 Kg Oláh Bálint 1.hely

Diák I

58 Kg Jeles Antal 1.hely

63 Kg Kolonics Ferenc 5.hely

69 Kg Csabai Marcell 1.hely

75 Kg Bacskai Norbert 1.hely