Gyengén szállingózik a hó a megyében

Gyengén szállingózik a hó a megyében

A mellékutak is többnyire vizesek, nedvesek, a tegnapi folyamatos havazás nyomán a Bakonyban latyakos, Veszprém tájékán hókásás, Pápa, Sárvár és Nagykanizsa környékén jeges, Vasvár és Harkány térségében deres, a Tiszántúlon Nyíregyháza, Sátoraljaújhely, Debrecen, Makó és Orosháza környékén letaposott havas, hókásás, Szentes tájékán pedig jeges mellékutakkal is találkozhatnak még a közlekedők. Ezek síkosságmentesítésén és hóeltakarításán jelenleg is több tucat munkagéppel dolgozunk.

A hőmérséklet -12 és 2 °C között változik. A Mátrában és a Tiszántúlon mérték a leghidegebbet. A látótávolság jó, csak Lenti térségében párás a levegő. Általában gyenge a légmozgás, csak Szántód, Ajka, Szekszárd és Vásárosnamény környékén élénk.

Magyar Közút