Felkapcsolták az ünnepi díszkivilágítást a Kossuth téren - Meggyújtották az első adventi gyertyát
Felkapcsolták az ünnepi díszkivilágítást a Kossuth téren - Meggyújtották az első adventi gyertyát

Elkezdődött az ünnepi időszak, felkapcsolták a Kossuth téren a fényeket és meggyújtották a város adventi koszorúján az első gyertyát.

A NYÍRVV Nonprofit Kft. tájékoztatása szerint csak az önkormányzat épületének homlokzatát több mint 1 kilométernyi fényfüzér díszíti, a város karácsonyfájára pedig 3 kilométernyi fény került. A belvárosban és környékén 116 kandeláberre helyeztek fénymotívumokat, a fákat 72 világító óriásgömb ékesíti. A Kossuth téren kilenc nagy fát dekoráltak ki egyenként 1-1 kilométernyi díszítéssel. A főtéren a 18 árusítópavilon körül 300 négyzetméternyi fényháló és több mint 100 méter fényjégcsap lkerült. Összesen több mint 12 kilométernyi fényfüzérrel öltözött díszbe Nyíregyháza.

Kapcsolódó galéria

Advent első gyertyája 2021