Február 1-től újabb nagy lépésre kerül sor a helyi közösségi közlekedésben Nyíregyházán
Fotó: Szarka Lajos

Hosszú előkészítés és a nagyfoglalkoztatókkal való rendszeres egyeztetést követően, 2023 február 1-től újabb nagy lépésre kerül sor a helyi közösségi közlekedésben. A Michelin, a Contitech és az Eissmann munkavállalóinak könnyebb el- és hazajutása érdekében két új vonal indul el Nyíregyházán, mivel az iparterület egyes foglalkoztatóinak menetrend szerinti autóbuszos kiszolgálását a Volánbusz Zrt. látja el.

Új vonal jön létre 49-es jelzéssel a korábbi 9B járat egyes meneteinek meghosszabbításával. Új gyorsjárat jön létre 95E jelzéssel, a Vasútállomás és a Michelin között. A járatok a nagyfoglalkoztatók igényei alapján indulnak, valamennyi műszak előtti és utáni időszakban, sűrű közlekedéssel. Módosul a 94-es járat vonalvezetése. A Kertvárosban a Fészek utcán át közlekedik, útvonala a Huszár telepig hosszabbodik. A Tesco áruház nyitva tartásához igazodva hétfőtől szombatig 21:05-kor a Vasútállomásról új 18-as járat indul Örökösföldre. Az új vonalak bevezetésével összefüggésben módosul néhány autóbusz indulási időpontja is. A menetrendek és a friss vonalhálózati térkép elérhető a Nyíregyháza helyi közlekedésének oldalán.