Ez történt Nyíregyházán – Húszezredik jégpálya-látogató és tervek a 2020-as esztendőre!

Ez történt Nyíregyházán – Húszezredik jégpálya-látogató és tervek a 2020-as esztendőre!
Fotó: Szarka Lajos

Indítsuk elmúlt heti hírösszefoglalónkkal a hetet.

2020-ban is ütős programokkal készül a Continental Aréna – A tavalyi a teltházak éve volt
A Continental Aréna az elmúlt évben is bőséges programkínálattal várta a városlakókat. Az egyik legnagyobb és legsikeresebb esemény a Majka és a 100 tagú cigányzenekar koncertje volt. De idén is sok érdekes eseménnyel várják az érdeklődőket a nyíregyházi sportcsarnokban.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/2020-ban-is-utos-programokkal-keszul-a-continental-arena-a-tavalyi-a-telthazak-eve-volt-2020-01-08

Aki lemarad, kimarad – Digitális kompetenciák a Nyíregyházi Szakképzési Centrumban
A lézergravírozás, a CNC marógép, a drón és robottechnika is eszköze volt a pedagógiai megújulást bemutató szakmai programnak, melyet általános és középiskolás tanároknak szerveztek a Nyíregyházi Szakképzési Centrum Digitális Alkotóműhelyében.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/aki-lemarad-kimarad-digitalis-kompetenciak-a-nyiregyhazi-szakkepzesi-centrumban-2020-01-10

Benczúr, Kisfaludi és Rippl-Rónai Nyíregyházán – Ígéretes új esztendő a múzeumban
Benczúr Gyula, Kisfaludi Strobl Zsigmond és Rippl-Rónai állandó illetve időszaki tárlat, új kiállítótér, Trianon centenárium, Múzeumfalus évforduló és Kállay Ház megnyitó szerepel a Jósa András Múzeum 2020-as terveiben.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/benczur-kisfaludi-es-rippl-ronai-nyiregyhazan-igeretes-uj-esztendo-a-muzeumban-2020-01-10

A szezonbeli húszezredik látogatót köszöntötték a Városi Jégpályán
Szerda délután már a szezonbeli húszezredik látogatót köszöntötték a Városi Jégpályán – a szerencsés Tamás Janka volt. A számok alapján komoly az esély, hogy a tavalyi, első teljes szezonban elért csúcsot megdöntsék.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/a-szezonbeli-huszezredik-latogatot-koszontottek-a-varosi-jegpalyan-2020-01-10

Micsoda év vár a Nyíregyházi Állatparkra!  – Elkészül az indiai ház és az afrikai játszótér
A 2019-es rekordesztendő után elkészül az indiai ház és felépül az afrikai játszótér is. Már megszokhattuk, hogy szinte minden évben a „legekről” szólnak a hírek a Nyíregyházi Állatparkot illetően. Úgy tűnik azonban, hogy az eddigi eredményeket is lehet fokozni: fejlesztések sora veszi kezdetét, mindemellett pedig komoly tudományos munkát folytatnak: keresték a lehetőségét annak, hogy segíthessenek az ausztrál bozóttűzből kimenekített állatok túlélésében, de csatlakoztak a vietnámi gibbon élőhelyének megmentéséhez, csakúgy, mint a jegesmedvék élőhelyét vizsgáló kutatáshoz is.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/micsoda-ev-var-a-nyiregyhazi-allatparkra-elkeszul-az-indiai-haz-es-az-afrikai-jatszoter-2020-01-10