A szezonbeli húszezredik látogatót köszöntötték a Városi Jégpályán

A szezonbeli húszezredik látogatót köszöntötték a Városi Jégpályán
Már húszezren a koripályán

Szerda délután már a szezonbeli húszezredik látogatót köszöntötték a Városi Jégpályán – a szerencsés Tamás Janka volt. A számok alapján komoly az esély, hogy a tavalyi, első teljes szezonban elért csúcsot megdöntsék. Címlapképünk azonban picit korábban készült, s egy meghitt pillanatot ábrázol, mely azt is jelzi, hogy a pálya népszerű közösségi tér, s nemcsak a korcsolya szerelmeseinek jeges találkozóhelye...

De természetesen friss hír is van az ünnepi időszakban csúcsra járatott, tömegeket vonzó létesítmény háza tájáról, melynek 2018-as átadásával régi álmuk valósult meg a nyíregyháziaknak.

Az 1800 négyzetméteres jégfelület az egyik legnagyobb közösségi tér a városban, ahol különböző rendezvényeket is tartanak a sportlétesítményben, például jégdiszkót, Ice Party-t.

Marad a családi kori

Ugyanakkor maradnak a jól bevált és keresett lehetőségek is: a január 14-tõl folytatódó Ovikori Program mellett – melyet a nevelési intézményekkel együttműködésben, az önkormányzat támogatásával szerveznek – továbbra is elérhető lesz a családi korcsolyázás, pontosabban tanulás lehetősége, a Családi Kori. S mivel a családokat, kicsiket-nagyokat egyaránt várják a jégre, ezért az intézmény vezetése hozott egy döntést, egyben kéréssel fordul az energikus fiatalság felé. – A pálya teljes területén, környékén megtiltottuk a dohányzást a törzsvendégek jelzéseit is figyelembe véve. Mi is kérünk azonban valamit: mivel viszonylag fiatal ez a sport Nyíregyházán, így még több a tanuló, mint a profi, ezért azt szeretnénk, ha az energiával teli, sokszor jégfogócskázó fiatalok jobban ügyelnének a házirend betartására, mások testi épségére, hogy mindenki jól érezhesse magát a jégen

– fogalmazott Kőhalmi Richárd, a Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft. ügyvezetője.

Meccsek és rendezvények

A lakossági korcsolyázáson kívül természetesen a jégsportegyesület is itt tartja az edzéseit és a mérkőzéseket. Ezen alkalmakkor módosul a közönségkorcsolya nyit­vatartása. A mostani hétvégén például korosztályos meccseket rendeznek a jégpályán, szombaton U10-es, vasárnap U12-es korosztályban, egyaránt tíz órától, jövő vasárnap pedig (a Nyíregyházi Sportcentrum csapatával!) egy U8-as torna keretein belül lépnek jégre a fiatalok. Ez esetekben a közönségkorcsolya egyaránt délután 14 órakor indul.

Ezen újdonságnak számító meccsek mellett jégdiszkók is lesznek majd és farsangra is külön rendezvénnyel készülünk. Bízunk benne, hogy mindenki számára folyamatosan jó szórakozást tudunk nyújtani

– hangsúlyozta Kőhalmi Richárd.

(Friss információk a nyitva­tartásról, rendezvényekről és meccsekről a nyiregyhaza.hu oldalon is olvashatók).