Észt szakaszgyőzelem, lengyel vezetés összetettben
Fotó: Vanik Zoltán

Az észt Karl Kurits szakaszgyőzelmével folytatódott a One Belt One Road Nations’ Cup kerékpáros ifjúsági világkupa. Mezőnyhajrával zárult Ibrányban a háromnapos nemzetközi viadal első mezőnyszakasza, ahol az olasz Matteo De Monte zárt másodikként és a szlovén Natan Gregorcic lett a harmadik. 

„Egy nagyon gyors, pörgős szakaszon vagyunk túl. A csapatunk végig remek munkát végzett, ennek megfelelően próbáltuk felvezetni a mezőnyhajrát, ami végül sikerült is, így magabiztos győzelmet arattam. Tetszett a pálya és a szervezéssel is elégedett vagyok. Természetesen szeretném megnyerni a záróetapot is” – nyilatkozta a célba érkezést követően Kurits.

Összetettben továbbra is a prológ győztese, a lengyel Dominik Ratajczak vezet, az előnye hét másodperc.  A One Belt One Road Nations’ Cup Hungary kerékpárverseny augusztus 19-én Vásárosnamény és Nyíregyháza között egy 117,4 kilométeres szakasszal zárul.