Erre még a madár sem jár! – Gyalogtúra Tiszán innen és túl

Megérkeztek az ,,emberes hónapok", két kerék helyett túrabotra váltunk, a hegyek helyett az alföld szépségeivel ismerkedünk – túrára invitál a Zöld Kerék Alapítvány.

– Fedezzük fel együtt Tiszaberceltől Balsáig a Tisza folyó zegzugos kanyarulatait, természeti értékeit. Töltésen gyalog túrázunk, ismerkedünk az ártér rejtelmes világával, hatalmas nyár és fűzfáival, a kubikgödrök halász madaraival, gombákkal és gyógynövényekkel. Kétszer is átkelünk a folyón. Valamikor ezen a tájon zakatolt a kisvasút Nyíregyházától Sátoraljaújhelyig, melynek emlékei itt még megmaradtak. A nap befejezéseként a Balsai Ökoturisztikai Látogatóközpontban egy csésze gyógynövény tea és forralt bor elfogyasztása mellett meghallgatjuk a felrobbantott balsai Tisza-híd történetét. Érdekességként dióból készült lekvárt és olajat kóstolunk – szól a programismertető.

Indulási helyszín és időpont: Tiszabercel kompkikötő 2022.11.19-én szombat reggel 8:30

Megközelítés: egyénileg autóval vagy helyközi járattal Nyíregyházáról.

A gyalogtúra hossza: 16 km

Útvonal: Tiszabercel-Balsa (töltésen)

Részletek és jelentkezés 2022. november 17-ig a zoldkero.hu oldalon, vagy a +36702411800-as telefonszámon.