Elvitte a Vasas a pontokat

A  bajnoki címvédő Vasas Óbuda együttesét fogadta a női röplabda Extraligában a Fatum Nyíregyháza. 

Villámrajtot vettek a vendégek, és hamar hét pontos előnyt szereztek. Leonidas Gaitanakis korán kikérte mindkét idejét, majd cserékkel próbált változtatni, ami részben sikerült, mert öt pontra zárkózott féltávnál a Fatum. Bannistert viszont nem tudták tartani a mieink, és végül nyerte az első szettet a Vasas. 

A második felvonás sokkal szorosabb volt, és nyíregyházi vezetéssel indult. Papp szervái viszont nagyon veszélyesek voltak, és amikor ő nyitott, rendre meglépett a fővárosi gárda, ráadásul Boyko is elkapta a fonalat. A mieinknél Selena Leban és Yagmur Karaoglu volt ponterőse, de ez is kevés volt a játszma megnyeréséhez. 

A harmadik szett elején jó nyitások után ismét komoly előnyt szerzett az angyalföldi csapat, ami mint később kiderült, eldöntötte a meccset. A Vasas lendületesen játszott, és igazolta, nem véletlenül jutott a BL főtáblára. A vendégek 3-0-ra megnyerték a találkozót. 

Fatum Nyíregyháza – Vasas Óbuda 0-3 (-16, -17, -14)

Nyíregyháza: Cicic 4, Leban 10, Karaoglu 11, Lászlop 2, Belova 3, Cepni 3

Csere: Tóth F. (liberó), Kovács-Francesco, Jurdza, Török

vezetőedző: Leonidas Gaitanakis 

Vasas: Bannister 18, Papp 9, Boyko 12, Abdoulazimova 11, Skrypak 1, Török 3

Csere: Juhár (liberó), Jámbor, Vezsenyi, Kump, Fábián 1

vezetőedző: Ioannis Athanasopoulos