Előny a Fatum Nyíregyházánál - győztek a Magyar Kupa meccsen a röplabdások

Előny a Fatum Nyíregyházánál - győztek a Magyar Kupa meccsen a röplabdások

A női röplabda Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén lépett pályára a Fatum Nyíregyháza a Jászberény ellen. Az első két szettet nyerték a mieink, elsősorban Vasileva és Varga játszott ponterősen. A harmadik játékrészben viszont a hazai voltak pontosabb, és szépítettek. A negyedik felvonásban a mieink 20-14-re is vezettek, ám a Jászberény nagy hajrába kezdett, és 22-22-nél egyenlített, majd a következő labdamenet végén is ők örülhettek. Ralitsa Vasileva és Varga Eliza viszont ismét többször is villant, és végül izgalmas végjáték után nyert a Nyíregyháza a párharc első meccsén.  A visszavágót január 30-án játsszák Nyíregyházán. A döntőre és a bronzmérkőzésre február 13-án Nyíregyházán kerül sor.

Jászberény VT–Fatum Nyíregyháza 1-3 (–22, –17, 22, –26)

Nyíregyháza: G. Francesco 3, Vasileva 18, Varga 23, Pintér 6, Lymareva 13, Lohman 9

Csere: Tóth F. (liberó), Szabó L.

Vezetőedző: Hollósy László