Elkezdődött az Afrika Kupa - Spartacus játékos is pályára léphet kedden

Régen volt, hogy a Nyíregyháza Spartacus felnőtt válogatott labdarúgót adhatott valamelyik nemzeti csapatnak. Hamed Yasin személyében egy szudáni válogatott támadója van a a klubnak, a játékos pedig kedden az Afrika Kupa találkozón akár pályára is léphet. 

- Hamed Yasin 2020-tól játszik nálunk, így nem szokatlan az, hogy elutazik a válogatotthoz. Többször szerepelt mérkőzéseken a szudáni csapatban, most pedig az Afrika Kupán játszanak. Reméljük, hogy jó eredményt érnek el, és önbizalommal telve jön vissza. Persze nekünk most a felkészülés során hiányzik, de nagy megtiszteltetés, ha valakit a nemzeti csapat hív. Ő magyar-román-szudáni állampolgár, utóbbi válaszottta a válogatott szempontjából, és számos felkészülési meccsen bizonyított már. Abból mi is profitálhatunk, ha jól szerepelnek a kontinenstornán, emelkedhet a játékosunk értéke is, de a legfontosabb, hogy mentálisan is megerősödve térhet vissza - mondta Dankó Gergő klubigazgató. 

Szudán Bissau-guinea ellen kezd kedden, majd 15-én Nigéria, 19-én Egyiptom lesz a csapat ellenfele.