Döntetlennel búcsúzott a Szpari Törökországtól

Döntetlennel búcsúzott a Szpari Törökországtól
Utolsó felkészülési mérkőzését játszotta az edzőtáborban a Nyíregyháza.

Nyíregyháza Spartacus–Spartaks Jurmala (lett) 0–0

Nyíregyháza: Ovszijenko - Rubus, Szokol (Bosnjak, 64.), Kovacevic (Ivanovs, a szünetben), Törtei (Hrabina 74.) - Abdouraman, Zofcák (Kostic, a szünetben) - Pákolicz (Benkő, a szünetben), Koller, Dartsimelia (Pekár, 64.) - Seydi. Edző: Mátyus János.

Vezetőedző: Mátyus János

Alaposan megváltoztak a körülmények Belekben. Ezúttal nyoma sem volt a 20 fokos melegnek, az éjszakai eső alaposan eláztatta a pályát. A mély talajhoz a lettek alkalmazkodtak gyorsabban, és a találkozó elején Ovszijenko védésére is szükség volt, hogy ne kapjon gólt a Szpari. Negyedóra után viszont átvette az irányítást a Nyíregyháza, és Seydi a bal oldalról a kapufát találta el. A folytatásban főként mezőnyjáték folyt, a kapuk nem forogtak veszélyben. A második félidőben viszont fölénybe került a Spartacus, és előbb Törtei találta el ismét a lécet, majd Kostic lőtt közelről fölé. A 73. percben Pekár passza után Seydi került nagy helyzetbe, de bravúrral hárított a lett kapus. Egy perccel később Törtei megsérült, így a helyére a cserekapus, Hrabina állt be, mint mezőnyjátékos. Gól végül nem született, utolsó törökországi edzőmeccsén döntetlent játszott a Szpari.

Fotó: Vágvölgyi Bálint, rangado.hu