Új áruház Nyíregyházán?

Új áruház Nyíregyházán?
Már keresi az ügyvezetőket és ügyvezető-helyetteseket a Pepco kiskereskedelmi lánc, ami Magyarországon terjeszkedne tovább a régióban. Az álláshirdetések alapján Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Siófokon, Egerben, Miskolcon, Debrecenben és Nyíregyházán nyitna boltot, amiben ruhákat és háztartási eszközöket árulnának.

Az áruházlánc a dél-afrikai Pepkor befektetési holding tulajdonában van, aminek már 1965 óta vannak kisker. cégei és a Pepco lengyel honlapja szerint Európában, Afrikában és Ausztráliában nyolc bolthálózattal összesen 3 ezer boltot üzemeltet. A Pepkor egy Christofell Wiese nevű dél-afrikai milliárdos befektető tulajdona, akinek a Forbes magazin szerint 5,8 milliárd dolláros vagyona van, ezzel az ötödik leggazdagabb ember Afrikában. A Pepco 2004 óta jelen van Lengyelországban, ami 500 boltjával a cég egyik legnagyobb piaca. Az áruházlánc 2013 óta terjeszkedik a régióban, Csehországban és Szlovákiában már 50 üzletük van.

vg.hu