Döntetlen – pontot szerzett Mizsén az NYKC

Döntetlen – pontot szerzett Mizsén az NYKC
Idegenben játszottak a férfi kézilabdások.

Nem számíthatott könnyű mérkőzésre a Nyíregyházi KC a férfi kézilabda-bajnokság hétvégi fordulójában. A negyedik helyen álló házigazdák legutóbb a listavezető Eger ellen is szoros meccset vívtak, Lajosmizsén pedig különösen veszélyesek. Jól is kezdtek az első félidőben az NYKC ellen, melynek elsősorban a védekezése volt ezúttal kevésbé hatékony. Szünet után viszont rendezte a sorokat a Nyíregyháza, és mivel Kőrizs István kivételével a betegek és a sérültek is felépültek, így bátran cserélhetett Varga Zsolt szakmai igazgató. A hajrá nagyon izgalmasan alakult, és a vége előtt másfél perccel még vezetett a Nyíregyháza, de végül mindkét csapatnak be kellett érnie egy-egy ponttal. Érdekesség, hogy a Mizse KC-nak ez már a negyedik döntetlenje volt a bajnokságban. Az NYKC továbbra is második a tabellán. 

Mizse KC–Nyíregyházi KC 33–33 (18–16)

NYKC: Nagy L. – Balda 1/1, Pánczél 5, Kleis, Tumidalsky 5, Gubó 3, Tóth 4. Csere: Boczák, Kőrizs (kapusok), Kaplonyi 5, Varga l, Kurbely 5, Nagy Cs. 5/1

Dankó L.