Döntetlen a Szolnokkal - Ezúttal egy pontot szerzett a Szpari

A Nyíregyháza Spartacus a Szolnokot fogadta a bajnokságban. A Szpariban eltiltás miatt nem léphetett pályára Papucsek Barna, így a védelmet át kellett szervezni. A karanténban lévő játékosok közül Galambos már a kispadon kapott helyet, Hamed még nem játszhatott. Kovácsréti viszont ismét futballozhatott a Szpariban, kezdett a Szolnok ellen.

Nyíregyháza Spartacus FC - Szolnoki MÁV FC 1-1 (0-1)

Városi Stadion 800 néző

Jv: Kovács Imre (Baghy Csaba, Berényi Ákos)

Nyíregyháza: Fejér - Svedyuk, Fodor, Végső, Papp M., Farkas A., Kalocsai (Vasiljevic 92), Ötvös, Györgyi (Gyurján 56.), Kovácsréti (Kovács N. 79.), Hornyák

vezetőedző: Gálhidi György

Szolnok: Molnár-Farkas – Csirmaz,, Horgosi, Kovács O., Tamás L., Berdó (Szekszárdi 73.), Bárdos, Tisza K., Rokszin, Novák Cs., Kurdics (Kotula 64.)

mb. edző: Romanek János

1. perc Elkezdődött a mérkőzés.

3. perc Hornyák passzolt Kovácsrétihez, aki 16 méterről fölé lőtt.

4. perc Vendég szöglet után Novák érkezett középen, de estében nem találta el a labdát.

5. perc Novák vette le egy indítást, majd 16-ról mellé lőtt.

8. perc Hornyák indult volna középen tisztán, de lest jelzett az asszisztens.

12. perc Kiegyenlített a mérkőzés, a kapuk nem forogtak veszélyben.

13. perc Bárdos lőtt jócskán fölé 20 méterről.

15. perc Hornyák tette vissza balról a labdát lövésre, de tisztáztak a védők.

17. perc Ötvös félpályáról próbálta kapura ívelni a labdát, Molnár-Farkas visszaért.

18. perc Vezet a Szolnok, egy jobb oldali szabadrúgás után Kovács fejelt a kapuba közelről, 0-1.

26. perc Hornyák elől mentettek a védők Ötvös indítása után.

28. perc Egy szabadrúgás után Tamás lőtt középről, szögletre pattant a labda.

29. perc Előbb Kovács O., majd Novák kapott sárga lapot.

34. perc Újabb jobbról érkező szabadrúgás, Bárdos fejelt, Fejér bravúrral tolta ki a labdát szögletre.

43. perc Balról érkezett a szolnoki beadás, Novák mellé fejelt középen.

Vége az első félidőnek.

46. perc GÓÓÓÓÓL! Svedyuk Alex indította Hornyák Marcellt, aki a kapuba lőtt, 25 másodperc után,  1-1!

53. perc Tisza kapott sárga lapot.

55. perc Jobbról érkezett a beadás, Novák fejelt, Fejér fogta meg a labdát.

60. perc Egy beadás után Papp mentett középen, de lökték is, így szabadrúgás kifelé.

62. perc Novák fejelete le a labdát Horgosinak, utóbbi 17 méterről mellé lőtt.

65. perc Kovács O. rántotta le a kilépő Ötvöst, megkapta második sárgáját, és ezzel együtt a pirosat. Molnár-Farkas reklamált, ő is sárgát kapott.

66. perc Ötvös mellé lőtte a szabadrúgást 24 méterről.

68. perc Előbb Farkas lövése után mentett egy szolnoki védő, majd Svedyuk lőtt mellé 17 méterről.

70. perc Kovácsréti lőtt mellé egy csel után 25 méterről.

76. perc Svedyuk kapott jó labdát a jobb oldalon, de beadása a társak háta mögé érkezett.

77. perc Rokszin csavart fölé egy 25 méteres szabadrúgást.

78. perc Kalocsai lövése egy szolnoki kézről pattant le, elmaradt a büntető.

80. perc Hornyák előtt adódott lehetőség, de végül belőtt labdáját fogta a kapus.

83. perc, Ötvös beívelése után Hornyák lőtt kapásból, centikkel ment mellé a labda.

85. perc Kovács N. kapott jó labdát középen, majd elesett az ötösnél, nincs 11-es.

90. perc Ötvös beadása után Hornyák fejelt fölé.

Vége, maradt a döntetlen.

Gálhidi György vezetőedző, Nyíregyháza : - Erőn felül teljesít az a 12-13 játékos akit bevethetek, sajnos elfogytunk, és ez látszott a mai teljesítményen. Fáradtan mozogtak a fiúk, de a második félidő elején így is sikerült egyenlíteni. Sajnálom, hogy a létszámfölényt nem tudtuk kihasználni, így be kellett érnünk egy ponttal.

Csábi József vezetőedző Szolnok: - Úgy érzem félig üres a pohár, bár egy jó formában lévő Nyíregyháza otthonában egy pontot szerezni nem rossz dolog. Mégis a vezetésünk után van némi hiányérzetem, az első félidőben jobban futballoztunk ellenfelünknél, és több gólt is szerezhettünk volna.