Döntetlen a Siófok ellen

A Siófokot látta vendégül a Nyíregyháza Spartacus a Merkqantil Bank Ligában. A pálya jó állapotban volt, de csípős, hideg szél fújt. A klub vezetése megállapodott az ultrákkal, így ők is ott szurkoltak Balmazújvárosban.

Nyíregyháza Spartacus - Siófok 1-1 (1-1)

Balmazújváros 200 néző

Jv: Rúsz Márton(Varga Gábor, Márkus Péter

Nyíregyháza: Fejér - Szokol(Szerető 68.), Baki, Deutsch, Nagy B., Sigér, Pantovic(Adamcsek 79.), Pekár, Pataki(Farkas B.68.), Gresó(Kovácsréti 79.), Myke (Oláh 85.)

vezetőedző: Visinka Ede

Siófok: Hutvágner – Polényi, Horváth M., Debreceni Á., Varga B. – Szakály A., Varjas Z. – Major G.(Dénes 92.),Volter( Nyitrai 59.) Horváth P.(Makrai 74.) – Farkas B.

szakmai igazgató: Dragan Vukmir

1.perc A Szpari kezdte a találkozót.

4.perc Szokol indult a jobb oldalon, beadása után Pantovic lőtt középről fölé.

8.perc Volter fejesét fogta Fejér, majd a kontra végén Gresó lövését blokkolták.

15.perc Major G. kapott sárgát Pantovic lerántásáért.

17.perc Pantovic kapott sárgát.

20.perc Pekár lőtt mellé 17 méterről Pataki passza után.

23.perc Pataki lőtt Pekár átadása után, védett a kapus.

24.perc Debreceni kapott sárgát lerántásért.

27.perc GÓÓÓÓÓL! Vezet a Szpari! Myke Ramos remek cselei után középre passzolt, Pataki Bence pedig a kapuba lőtt.

41.perc Myke szerzett labdát, lövését védte Hutvágner. A másik oldalon Major lövésébe vetődött bele Nagy B.

45.perc Egyenlített a Siófok. Farkas Balázs lépett ki középen egy passz után, és átmelete a labdát Fejér fölött, 1-1.

50.perc Szakály lövését blokkolták a hazai védők.

54. perc Előbb Pantovic, majd Pekár lövése pattant szögletre. Végül Szokol fejelt mellé.

58.perc Szép hazai támadás után Gresó passzolt Pantovichoz, aki a felső lécet találta el középről.

60.perc Myke remekül indította Patakit, akinek lövését fogta Hutvágner.

71.perc Farkas B. kapott jó labdát Gresótól, lőhetett volna, de végül passzolt, és mentettek a védők.

71.perc Baki kapott sárgát.

79.perc Myke kapott sárgát reklamálásért.

89.perc Nagy helyzet, de sem Oláh, sem Farkas  nem lőtt, végül Pekár emelt fölé.

90.perc Deutsch kapott sárgát.

93.perc Hutvágner és Horváth M. kapott sárga lapot.

Vége a mérkőzésnek, maradt az 1-1.

Visinka Ede: – Szerettünk volna nyerni, amiért mindent megtettünk, jól is játszott a csapat, hiszen a gól mellett helyzeteink voltak és kapufát rúgtunk, de határozottabbnak kell lennünk a kapu előtt. Úgy láttam, hogy fault előzte meg az egyenlítő találatot, ettől függetlenül nem kellett volna gólt kapni. Nyugodtan nézhetünk tükörbe, mert sokat dolgoztunk, de jobb helyzetkihasználásra van szükségünk. Akik hozzák a jó átlagot, ma is jól játszottak, a csapat összességében előrefelé és hátul is jól néz ki, azon kell még dolgoznunk, hogy ennyi gólszerzési lehetőséggel meg tudjuk nyerni a mérkőzéseket.

Dragan Vukmir: – Gratulálok a játékosaimnak, mert nehéz mérkőzést játszottunk a rutinos Nyíregyházával. Küzdelmes meccsen mindkét oldalon adódtak helyzetek. Meg kell becsülnünk ezt az egy pontot, a végén még fontos lehet.