Döntetlen a Kaposvárral - Utolsó hazai meccsét játszotta idén a Szpari

A Kaposvárt fogadta a labdarúgó NB-II-ben a Nyíregyháza Spartacus. Mindkét csapatnál voltak hiányzók Covid fertőzés miatt.

Nyíregyháza Spartacus FC - Kaposvári Rákóczi FC 1-1 (1-0)

Városi Stadion, zárt kapuk

Jv: Oláh Gábor (Csatári Tibor, Sinkovicz Dániel)

Nyíregyháza: Fejér - Svedyuk, Fodor (Farkas A. 60.), Papucsek, Jánvári, Végső, Szabó B., Kártik (Pataki 87.), Györgyi (Gyurján 72.), Hamed, Hornyák
vezetőedző: Gálhidi György

Kaposvár: Pogacsics – Gál (Godzsajev-Telmán 56.), Ur, Nagy T., Szakály A.(Tratnyek 89.), Varjas, Balogh A., Erdei, Balázs (Bíró 56.), Szarka (Szabó A. 76.), Andric
vezetőedző: Várhidi Péter

A Szparinál négy hét kihagyás után volt kezdő ismét Fodor Ferenc és Hornyák Marcell.

1. perc Elkezdődött a találkozó.
6. perc GÓÓÓÓL! Hamed Yasin lábát húzták el a 16-oson belül, 11-es! A büntetőt Hamed végezte el, és a jobb alsóba bombázott, 1-0.
10. perc Végső remek labdájával Györgyi indult el, de középre lőtt labdája elment a kapu előtt keresztbe.
11. perc Andric kapott sárga lapot reklamálásért.
12. perc Hamed lövését fogta Pogacsics.
14. perc Balog is besárgult, Jánvárit rúgta meg. A reklamáló Várhidi Péter is sárgát kapott.
19. perc Györgyi kapott sárgát visszahúzás miatt.
22. perc Györgyi szabadrúgása után mentettek szögletre a vendégek.
31. perc Gyors hazai kontra, Györgyi lőtt 16 méterről alig mellé.
38. perc Újabb gyors Szpari kontra, a végén Hamed lőtt éles szögből alig mellé.
43. perc Erdei lőtt jócskán fölé egy szabadrúgást.
Vége az első félidőnek, vezet a Szpari.
46. perc Kártik lőtt mellé 17 méterről.
51. perc Svedyuk beadása után Hornyák fejelt alig fölé.
58. perc Hornyák indult volna középen, lest jelzett az asszisztens.
61. perc Papucsek egy kemény belépő után sárgát kapott.
63. perc Papucsek elől mentettek a vendég védők egy szabadrúgás után.
67. perc Egyenlített a Kaposvár, egy szöglet után Ur László lőtt a kapuba, 1-1.

71. perc Erdei lőtt fölé 15 méterről, majd a kontra után Balog második sárgáját is megkapta, így emberelőnybe került a Szpari.
74. perc Hornyák lövését fogta Pogacsics.
79. perc Kártik pörgette fel a labdát, majd 14 méterről fölé ollózott.
80. perc Gyurján csavart mellé 17 méterről.
83. perc Svedyuk mentett nagyot Andric elől egy vendég akció végén.
86. perc Varjas kapott sárga lapot.
93. perc Erdei kapott sárga lapot.
Vége a mérkőzésnek, döntetlen lett a végeredmény.

Gálhidi György vezetőedző Nyíregyháza: - Hiányérzet, szégyenérzet és értetlenség van bennem. Mindent megbeszéltünk a játékosokkal, hogy egyes szituációknál mit kell csinálni, mégsem azt hajtják végre. A gondolkodásban komoly gondok vannak! Sokadig gólt kapjuk pontrúgás után, ahol szintén adottak a feladatok, és vannak jól fejelő játékosaink, de ezúttal is 1-2 méterről kotorják be a labdát. Egyszerűen nem értem! Az látszott, hogy a Covid után visszatérő Fodorral és Hornyákkal stabilabbak vagyunk, a kispadunk is hosszabb volt, és az első félidőben a helyzeteink is megvoltak, de ezek kimaradtak, és ez megbosszulta magát.

Várhidi Péter vezetőedző, Kaposvár: - A szív diadala volt ez a mai, volt olyan játékosom aki a betegségből visszatérve már a bemelegítés alatt jelezte, hogy elfáradt, az edzéseken is 20 perc után besavasodtak néhányan. Ehhez képest becsülettel küzdöttek, és nagy bravúr számunkra a pontszerzés ebben az állapotban.