Dokumentumfilm készül a rettegett kór túlélőiről

Dokumentumfilm készül a rettegett kór túlélőiről
Egészségügyi magazin ma 18.25-től a Nyíregyházi Televízió műsorán.

Fontos vagyok-e másoknak? Ez a kérdés mindenki fejében ott dübörög. De fontos vagyok-e magamnak? Talán csak akkor fogalmazódik meg ez kérdésként, ha szembekerülünk a betegséggel, akár a halállal. Fontos vagyok címmel Dallos Csaba, a Miskolci Egyetem oktatója és Földvári Barbara kulturális antropológus dokumentumfilmet forgat rákos betegekről, olyanokról, akik legyőzték a betegséget, és olyanokról, akik harcolnak még a rettegett kórral.

A szakirodalom poszttraumás növekedésnek hívja a tragédiával szembenézést, a pozitív gondolkodást, mely egy megküzdési mód a nehézségekkel, a betegséggel szemben. Egészségmagazinunk a Rá-Adás Plusz ma a két dokumentumfilmest mutatja be.

Vendégünk lesz az onkopszichológus, akivel a rákbetegség lelki tényezőiről beszélgetünk.