A házasság és a család értékei

A házasság és a család értékei
Petneházy Attila országgyűlési képviselő a családokat érintő kormányzati intézkedésekről is beszélt sajtótájékoztatóján.

A fideszes politikus a Házasság hete kapcsán elmondta, a kormány kiemelt figyelmet szentel a családoknak. Tájékoztatójában felsorolta azokat a kormányzati intézkedéseket, melyek kivétel nélkül a gyermeket nevelő szülőket érintik, életkörülményeiket, lehetőségeiket gazdagíthatják. Hozzátette, számos olyan direkt lépésen túl, mint a családi adókedvezmény vagy az Erzsébet program életre hívása, továbbá az ingyenes tankönyv és étkezés biztosítása, közvetetten pedig a rezsicsökkentés, a közmunka, a devizahiteleseket segítő lépések, valamint a reálbéremelés is a családok érdekeit is szolgálják. Külön kitért beszédében Nyíregyházára, mely a városfejlesztési programjainak sorában intézkedések, fejlesztések egész sorát mozgósította többek között a családok érdekében is. Kiemelte, az elmúlt években számos játszótérrel, kondiparkkal gazdagodott a megyeszékhely, ugyanakkor a lakótelepek és közösségi terek megújítása is a gyermekeket nevelők számára is teremtett szebb, fejlettebb, otthonosabb életkörülményeket. Megemlítette továbbá, hogy a tegnapi napon járta be a sajtót a hír, miszerint a magyar fővárosba költözik a UNICEF egyik gyermekétkeztetésért felelős szolgáltató központja. Külön kiemelte, az elmúlt években kedvező folyamat indult el a házasságkötések számát illetően.