Csodálatos lila tenger látható A Kertben! Jövő héten levendula szüretet tartanak!
Fotó: A Kert

Nem is olyan régen, április végén még tulipánszüretet tartottak a Nyíregyháza közeli Ferenctanyán, június 18-19-én pedig levendula szüretre készülnek, A Kert történetében immáron harmadjára. Itt közel egy hektáros területen, 3500 tő francia levendula várja majd az érdeklődőket.

 

A Kert nevű helyről már tavaly is több ízben írtunk, hiszen akkor a csodahelyek.hu weboldal összegyűjtötte egy térképre az összes hazai levendulás kertet, ahol szüretelni lehetett. Közel 90 hazai kert gyűlt össze, voltak közöttük nagyméretű, rendkívül népszerű kertek és kisebb, családi gazdaságok is. Ezek közül szerették volna kiválasztani a legszebbet, így szavazást indítottak, melyik levendulás kert lett 2021-ben a kedvenc! A dobogó legfelső, képzeletbeli fokára akkor A Kert nevű hely kerülhetett fel.