Csempészcigarettával megpakolt autóval menekült

Csempészcigarettával megpakolt autóval menekült

A Nyíregyházi Rendőrkapitányság körzeti megbízottai a 41-es főúton Napkor közelében próbáltak ellenőrizni egy lesötétített ablakú terepjárót 2015. április 1-jén délelőtt. A jármű vezetője a rendőrök jelzése ellenére nem állt meg, mellékutakon száguldozva próbált egérutat nyerni. A sofőr egy földúton elvesztette uralmát gépkocsija felett, lehajtott egy bozótos területre, ahol elakadt. Az autóvezető még ekkor sem adta fel, kiugrott és gyalog próbált elmenekülni. Az egyenruhások azonban gyorsabbak voltak, néhány méter üldözés után elfogták. A terepjáró ellenőrzésekor az is kiderült, hogy sofőrje miért nem akart megállni: a csomagtartó és az utastér összesen tizenötezer doboz, mintegy 15 millió forint értékű zárjegy nélküli cigarettát rejtett. A rendőrök a férfit és a csempészáruval megrakott gépkocsit az eljárást folytató NAV munkatársainak adták át.