Búcsú emelt fővel a Magyar Kupától
Fotó: Trifonov Éva

A két csapat egy éve a bajnokságban találkozott, most a MOL Magyar Kupában csaptak össze.

Nyíregyháza Spartacus - Vasas 1-2 (0-1)

Sényő 400 néző

Jv: Kovács Imre (Tóth II. Vencel, Szert Balázs)

Nyíregyháza: Nagy S. - Farkas (Sigér a szünetben), Baki, Szokol, Deutsch (Jánvári a szünetben), Csősz, Márkus (Szerető 74.), Artner(Pantovic 56.), Pekár, Gresó (Novák 79.), Kovács Á.

vezetőedző: Huszák Géza

Vasas: Dombó - Szivacski, Ódor (Otigba 65.), Iyinbor (Hidi  59.), Hidi M. (Berecz 65.),,Márkvárt, Vida (Novothny 79.), Ihrig-Farkas, Cipf, Radó(Géresi 59.), Zimonyi

vezetőedző: Kondás Elemér

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

8. perc Zimonyi passza után Ihrig-Farkas lőtt, blokkoltak a mieink.

19. perc Kovács lőtt a jobb oldalról 16 méterről, Dombó védett.

23. perc Nagy S. fogta Vida lövését.

25. perc Gresó 18 méteres szabadrúgása után a sorfalról pattant ki a labda.

28. perc Ihrig-Farkast rántotta le Deutsch, büntető. A 11-est Radó mellé rúgta!

30. perc Nagy helyzet, Gresó lövését lábbal hárította Dombó.

33. perc Zimonyi közeli lövését fogta Nagy S.

33. perc Szép támadás után Kovács passzolt Márkushoz, utóbbi lövését fogta Dombó.

41. perc Artner kapott sárga lapot.

43. perc Gól, vezet a Vasas. Egy támadás után Zimonyiról pattant a kapuba a labda, úgy hogy lesen állt Vida lövésénél, de megadta a játékvezető a találatot. 0-1.

Vége az első félidőnek, vezet a Vasas.

49. perc Az induló Kovács elől szedte fel a labdát Dombó.

50. perc Ihrig-Farkas lőtt jobbról egy szép csel után, Nagy védett.

60. perc GÓÓÓÓL! Egyenlített a Szpari, Gresó Mátyás 16 méterről bombázott a kapu jobb oldalába, 1-1.

75. perc Baki fejese után mentett Cipf.

78. perc Pantovic 20 méteres lövését fogta Dombó.

80. perc Ihrig-Farkas került helyzetbe, szögletre pattant a labda.

81. perc Egy jobb oldali beadás után Otigba lőtt kapásból a kapuba, 1-2.

83. perc Novothny kapott ziccerben labdát a jobb oldalon, Nagy Sándor bravúrral védett.

90. perc 5 perc a ráadás.

92. perc Szerető lőtt 16 méterről, blokkolták a védők.

94. perc Novothny kapott sárgát.

Vége a mérkőzésnek, nyert és továbbjutott a Vasas.

Huszák Géza: - Több volt ebben a mérkőzésben, egy vitatható gól után kerültünk hátrányba, de a második félidőben jól futballoztunk, és sikerült egyenlíteni, sőt a végén is voltak nagy helyzeteink, de kimaradtak, így maradt bennem egy kis hiányérzet. De egy erős Vasastól kaptunk ki, mely jó kerettel rendelkezik.

Kondás Elemér: - Egy erős Nyíregyházát győztünk le, úgy érzem egy jó színvonalú mérkőzésen. Örülök a továbbjutásnak.