Bringaváros - kerékpárosok népesítették be Nyíregyházát
Fotó: Trifonov Éva

Idén is megrendezték Nyíregyházán a Bringavárost. Az esemény célja a kerékpáros közlekedés és a kerékpárutak népszerűsítése. A nap során a városrészeket, illetve a támogatókat kellett felkeresni, és aki 10 pecsétet összegyűjtött, ajándékot kapott. 

- Nagyon sokan használják a kerékpárutakat, én magam is rendszeresen tekerek Tokaj felé. Sokan munkába is kerékpárral járnak, ezért úgy alakítottuk ki a hálózatot, hogy elérhető legyen sok nagy cég. Egy-egy ilyen rendezvény pedig segít a kerékpáros közlekedés népszerűsítésében - mondta Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere. 

A Bringasziget évek óta támogatja a kerékpáros rendezvényeket, nevükhöz fűződik a tavaszi Bringapiknik is. 

- Egy nagyon egészséges sportról van szó, mely kíméli az izületeket, így súlyfelesleggel rendelkezők is bátran sportolhatnak. És persze nem csak egészséges, hanem környezetbarát is - mondta Pataki Mihály szervező. 

A Bringaváros során több százan tekertek Nyíregyházán, és több helyszínen, így a Kossuth téren is program vártak a résztvevőket. 

Kapcsolódó galéria

Bringaváros 2022