Bringapiknik - Ezúttal is Nyíregyházán volt a rajt, Tokajban a cél

Bringapiknik - Ezúttal is Nyíregyházán volt a rajt, Tokajban a cél

A nyár legbiztosabb jele a Bringapiknik. Évek óta megrendezik az eseményt, melynek során Nyíregyházáról indulva Tokajba kerekeznek át a résztvevők.

A két teleülést összekötő kerékpárút nagyon népszerű, sokan használják hobbi célból, és ezúttal is sokan vágtak neki a több mint 30 km-es távnak. A rajtnál Dr. Kovács Ferenc Nyíregyháza, és Posta György, Tokaj polgármestere nyitotta meg a rendezvényt, egy szerencsés nyertes pedig Pataki Mihály főszervezőtől egy kerékpárt vehetett át.

A leggyorsabbak kevesebb mint egy órával később Tokajba, a Fesztivál Katlanban kialakított célba értek, de nem versenyről volt szó, így sokan kicsi gyerekkel, családostól indultak, de volt 70 év feletti résztvevő is. Út közben frissítő állomások várták a kerekezőket, a fő cél pedig a bringázás népszerűsítése volt. 

Kapcsolódó galéria

Bringa Piknik 2021