Bemutatták a Hamupipőke című darabot a Móricz Zsigmond Színházba

Bemutatták a Hamupipőke című darabot a Móricz Zsigmond Színházba

„Talán csak álom volt a hosszú szenvedés…”

Egy fiatal lány igazi mozaikcsaládban él – édesanyja meghalt, az apja valójában nem az apja, bár talán mégis az; a testvérei nem a testvérei, bár annak mondják őket; hivatalosan még ő maga sem létezik, mert szerető rokonai törölték a családi névjegyzékből. Egy nap azonban minden megváltozhat: az új, fiatal király házasodni készül, és inkognitóban szeretné kiválasztani a megfelelő lányt, hogy az ne a rangját, hanem valódi önmagát szeresse. Az igazi keresése közben elvetődik ehhez a furcsa családhoz is… Itt kezdődik Hamupipőke története, amelyet ezúttal egy kicsit másképp fogunk elmesélni, bár a népszerű kellékek most sem hiányozhatnak: a lencseválogatás, a csodás segítők, és természetesen az üvegcipő.

További képekért kattintson a képre!

Fotók: Trifonov Éva

A Móricz Zsigmond Színház nagyszínpadán megelevenedő történet igazi ősbemutató lesz, és abban is kuriózumot jelent majd a Hamupipőke-feldolgozások sorában, hogy először vegyíti – önálló darabként – Romhányi József virtuóz adaptációját Rossini azonos című vígoperájával. Az így születő előadás több generáció számára is átélhetővé teszi a jól ismert mesét, melynek talán legfontosabb üzenete, hogy minden körülmények között higgyünk az álmainkban, és hogy valójában akkor sem vagyunk egyedül, amikor a legmélyebbnek érezzük magányunkat és kétségbeesésünket.
A vadonatúj, zenés Hamupipőke rendezője színházunk visszatérő vendége, Halasi Dániel.


Hamupipőke.................................................................................................. MUNKÁCSI ANITA
Alidoro.................................................................................................................. TÓTH KÁROLY
Hétzsákné............................................................................................................. URMAI GÁBOR
Aranyka..................................................................................................................... SZÉLES ZITA
Gyöngyike.......................................................................................................... HORVÁTH RÉKA
Gáspár..................................................................................................... MARTINKOVICS MÁTÉ
Pitvarmester.......................................................................... HORVÁTH SEBESTYÉN SÁNDOR
Gerlék......................VÉGVÁRI BOGLÁRKA, KÉPES DOROTTYA/ TURGYÁN BOGLÁRKA
......................................................... HOLLÓ ARNOLD, FODOR BENJÁMIN/ VÁRI ISTVÁN

Díszlet- és jelmeztervező: MÁTRAVÖLGYI ÁKOS Zeneszerző: MONORI ANDRÁS

Dramaturg: KARDOS TÜNDE
Koreográfus: SZAKÁLY VIKTÓRIA

Súgó: NAGY ERZSÉBET Ügyelő: LENGYEL JÁNOS

Rendezőasszisztens: DEMETER ANNA

Rendező: HALASI DÁNIEL