Bakosi Péter Diamond League versenyen - a legjobbak között a magasugró

Bakosi Péter Diamond League versenyen - a legjobbak között a magasugró

Hatalmas megtiszteltetés érte Bakosi Pétert! A nyíregyházi magasugró meghívást kapott az Atlétikai  Diamond League sorozat angliai versenyére, melyet kedden rendeznek Gatesheadben. 
Bakosi Péter legutóbb a Gyulai Memorial versenyen 224 cm-t ugrott, ezzel pedig felhívta magára a szervezők figyelmét, a hétvégén pedig megérkezett a meghívó a viadalra, melyen világ és olimpiai bajnokok is részt vesznek. A sorozatot olyan városokban rendezik mint Monaco, Oslo, Doha, Sanghai vagy éppen Párizs, és a világ legjobbjai lehetnek ott rajta. 

- Nagyon örültünk a meghívásnak, Peti már útban van Anglia felé. Óriási megtiszteltetés egy Diamond League versenyen részt venni, bízunk abban, hogy megismétli azt a jó eredményt, melyet legutóbb ért el a hazai viadalon - mondta Bakosi Béla, az atléta edző-édesapja.