Az utolsó forduló dönt a megyei bajnokságban
Azonos pontszámmal áll a nyíregyházi Monbebe és az Újfehértó a futsal bajnokságban.

Magas színvonalú, tízgólos találkozót hozott az Újfehértó–Nagycserkesz futsalrangadó, az MLSZ Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatóság által szervezett Sky Travel megyei bajnokság 13. fordulójában. A telt ház előtt rendezett mérkőzésen a hazai csapat elsősorban az öt gólt szerző Somogyi Márk kimagasló teljesítményének köszönhetően tartotta otthon a bajnoki cím megszerzésének szempontjából rendkívül fontos három pontot. A Monbebe csapata hat ponttal lett gazdagabb a hétfői játéknapon, hiszen előbb 7–4-re legyőzte a Gyulaháza csapatát, majd miután a Mátészalka együttese betegségekre, sérülésekre hivatkozva nem utazott el Nyíregyházára, így a bajnoki pontok a Monbebe csapatánál landoltak. Ez azt jelenti, hogy az utolsó forduló előtt az Újfehértó és a Monbebe együttesei fej-fej mellett állnak 33 begyűjtött ponttal a tabella élén, míg a Nagycserkesz 30 ponttal a harmadik. A február 23-ai zárókörben is rendeznek egy igazi rangadót, a Nagycserkesz–Monbebe találkozót. Miután egyenlő pontszám esetén a jobb gólkülönbség rangsorol, így a Csengerbe utazó Újfehértó várhatja a legkedvezőbb helyzetből a 14. fordulót.

A február 16-ai játéknap eredménysora: Újfehértó SE–Nyírség-Copy Nagycserkesz 7–3, GFSE Oros–Csenger Petőfi DSZSE 6–8, Monbebe–Gyulaháza KSE 7–4

A bajnokság állása: 1. Újfehértó 33 p., 2. Monbebe 33 p., 3. Nyírség-Copy Nagycserkesz 30 p., 4. Mátészalka 21 p., 5. Gyulaháza 15 p. (12 meccs), 6. Csenger 12 p., 7. Nyírbátor 9 p. (12 meccs), 8. GFSE Oros 0 p.

Elhalasztott mérkőzés pótlása: február 19., csütörtök 18.30 Gyulaháza KSE–Nyírbátori FC
14. forduló párosítása (február 23. 18.30): Nagycserkesz–Monbebe, Nyírbátor–GFSE Oros, Mátészalka–Gyulaháza, Csenger–Újfehértó