Az orosz nyerte a döntőt - Fucsovics Márton nagyot küzdött

Húsz éve fordult elő utoljára, hogy valaki Rotterdamban a selejtezőből indulva megnyert a tenisztornát. Erre a bravúrra készült a nyíregyházi Fucsovics Márton is, aki fantasztikus hetet tudhat a háta mögött. Sorra verte ellenfeleit, és meg sem állt a fináléig. Élete első ATP 500-as döntőjében az orosz Andrej Rubljov volt az ellenfele, aki óriási formában van, 19 meccset nyert zsinórban a döntő előtt 500-as tornán. A finálé első játszmája nagy csatát hozott, mindkét fél hozta az adogatásait, így 6-6 után jöhetett a rövidítés, melyet 7-4-re nyert Rubljov. Ez kicsit megfogta Marcit, a második szett eleje az oroszé volt, rögtön elvette Fucsovics adogatójátékát, és mint később kiderült ez döntőnek bizonyult, mert a folytatásban mindenki hozta a saját szerváit, így nyerte a játszmát Rubljov, és ezzel együtt a mérkőzést is. Fucsovics Márton azzal, hogy bejutott a döntőbe nagyot lép előre a világranglistán, várhatóan a TOP 50-ben lesz hétfőtől. 

ATP 500-AS TORNA, ROTTERDAM (1 117 900 euró, kemény pálya)
DÖNTŐ

Fucsovics Márton - Andrej Rubljov 6-7, 4-6