Az Ócenárium legvidámabb lakóiról készült videóval indítja a napot a Nyíregyházi Állatpark
Fotó: Nyíregyházi Állatpark

Az Ócenárium legvidámabb lakói – írta közösségi oldalára feltöltött videójához a Nyíregyházi Állatpark, melyen bohóchalakat mutatnak az érdeklődőknek.

Az Amphiprion csontoshal-nem különféle fajai megtalálhatók a Vörös-tengerben, az Indiai-óceánban és a Csendes-óceán trópusi vizeiben. A narancs bohóchal különösen az ausztrál Nagy-korallzátony térségében gyakori faj.

A bohóchalak testhossza fajonként eltérő, és 4,8-17 centiméter között változik. A halak színezete is változó, de élénk. A bohóchal-fajok nyálkaréteggel vonják be magukat, hogy a virágállatok mérge ne ártson nekik.

A halak rendszerint kettesével élnek egy virágállat „albérlőiként”. Táplálékuk a virágállat által megölt halak maradékai. A virágállat, bár nem akarattal, nem csak biztosítja a halak táplálékát hanem védi is, ezért a bohóchalak is védik a virágállatot olyan halakkal szemben, amelyek képesek lecsípni a karjait. A bohóchal-fajok 3-5 évig élnek.