Az MTK ízelítőt adott a magyar női topfutballból - A fővárosiak jutottak tovább a kupában

Fennállása során először játszhatott a négy közé jutásért a Nyíregyháza Spartacus. Élvonalbeli ellenfelet kapott a Szpari, ráadásul az egyik legerősebb honi gárda, a  második helyen álló MTK volt a vendég Örökösföldön.

Nyíregyháza Spartacus-MTK 0-11 (0-6)

Örökösföldi Edzőcentrum, zárt kapuk mögött

Nyíregyháza: Molnár - Tóth C., Bodnár, Barta (Pekk 78.), Paranai, Csábi (Bukta 59.), Bakó (Németh 59.), Urai, Tórh P. (Benedek 78.), Kovács A.(Hrinkó a szünetben), Nagy P.

vezetőedző: Benkő Balázs

MTK: Samu - Pápai (Legendás 62.), Mayer (Stefán 62.), Németh, Szemán-Tóth, Csányi, Diószegi (Farádi-Szabó 62.), Kocsán, Pinczi (Sain 62.), Bokor (Stephens 62.), Curless

vezetőedző: Tóth Mihály

6. perc Egy belépő után 11-est kapott az MTK. A büntetőt Pinczi értékesítette higgadtan, 0-1.

11. perc Pápai kapott remek labdát középen, kilápett, és az alsó sarokba lőtt, 0-2.

24. perc Egy beadás után Pinczi emelkedett középen a legmagasabbra, és a kapuba fejelt, 0-3.

27. perc Diószegi szerzett labdát a Szpari kapujától 12 méterre, és a kihasználta a lehetőséget, 0-4.

41. perc Kocsánt szerelték szabálytalanul a mieink, újabb büntető, melyet a sértett értékesített, 0-5.

43. perc Pápai csapott le egy kipattanó labdára, megszerezve második gólját, 0-6.

Az első félidőben az MTK megmutatta, miért az ország egyik legjobb csapat. Molnár Kira többször is remekül hárított a hazai kapuban, és a Szpari becsülettel küzdött.

46. perc Rögtön a második félidő elején növelte előnyét az MTK, egy jó csel után Pápai lőtt a kapuba, 0-7.

61. perc Harmadik büntetőjét rúghatta a fővárosi csapat egy buktatás után, Pinczi ezt is értékesítette, 0-8.

65. perc Kevés hiányzott a becsületgólhoz, Nagy Panna 17 méteres szabadrúgása a kapufáról pattant ki.

66. perc A másik kapu előtt egy jobb oldali beadást követően Kocsán fejelt a kapuba, 0-9.

85. perc Egy jobbról belőtt labdára Kocsán érkezett középen pontosan, 0-10.

90. perc Egy kapufáról visszapattanó labdát Stefán fejelt a kapuba, 0-11.

A válogatottakkal és légiósokkal is rendelkező MTK ízelítőt adott a hazai női topfutballból, és a négy közé jutott. A Szpari minden elismerést megérdemel, a lányok így is sporttörténelmet írtak a 8 közé kerüléssel.

Benkő Balázs vezetőedző: - Kijött a két csapat közötti különbség, gratulálunk a fővárosiaknak, és további sok sikert kívánunk. A lányokat dicséret illeti, alaposan kihajtották magukat.