Megtört a jég - Először nyertek a bajnokságban a férfi kézilabdások

Egy évvel ezelőtt, 2020.március 6-án győzött utoljára a Nyíregyházi KC férfi kézilabda bajnokin. Akkor a Balmazújvárost verték a mieink, és senki nem gondolta - persze a járvány miatt korábban befejeződő szezont is figyelembe véve - hogy egy teljes esztendőt kell várni az újabb sikerre. A Balassagyarmat ellen is sokáig úgy tűnt, nem szakad meg a rossz széria, de a második félidőben a parádésan játszó Fábián vezérletével fordított az NYKC, és megszerezte első győzelmét. 

Nyíregyházi KC-Balassagyarmat 36-30 (13-16)

Nyíregyháza, zárt kapuk mögött, v.: Győr, Hadas.

Nyíregyháza: Nagy 1 – Vasas 4, Takács 6, Munkácsi 3, Fábián 11, Varga 6/1, Horváth1.

Csere: Gadnai, Both (kapusok), Erdős 4, Kerezsi, Csikós, Baráth.

Edző: Bozidar Bursac.

Kiállítások: 6, illetve 8 perc.

Hétméteresek: 1/1, illetve 2/2.