Az első légiós - Amerikai játékos a kosarasoknál

Az első légiós - Amerikai játékos a kosarasoknál

A 26 éves 185 cm magas Nigel Johnson személyében találta meg első légiósát a következő bajnoki szezonra a Hübner Nyíregyháza BS csapata. Az 1-es 2-es poszton bevethető amerikai kosaras legutóbb a Koszovó Szuperligában, a Sigal Pristhina csapatában 23,1 pontot és 24,3-as VAL értéket átlagolt, a tripláit 45,9, a kétpontos dobásait 45,2 százalékkal értékesítette, a büntetőről pedig 70,3 %-os pontossággal célzott. Csapatával koszovói kupát nyert a tavalyi szezonban, ahol a döntő legértékesebb játékosának is megválasztották (MVP).
Pethő Ákos vezetőedző szerint Nigel Johnson egy erős egyetemi programból érkezik (Virginia), de leigazolásánál fontos szempont volt, hogy rendelkezzen európai tapasztalattal is, hiszen már 2 éve ezen a kontinensen játszik.