„Arcok és könyvek a történettudomány műhelyéből”

„Arcok és könyvek a történettudomány műhelyéből”
A rendezvénysorozat vendége március 30-án Csiffáry Gabriella főlevéltáros.

Március 30-án (hétfőn) 13 órától Csiffáry Gabriella lesz a megyei levéltár Arcok és könyvek a történettudomány műhelyéből című sorozatának vendége. Csiffáry Gabriella, Budapest Főváros Levéltárának főlevéltárosa hosszú ideje kutatja a magyar szellemi élet jeles képviselőinek életét, gyakran nem szokványos aspektusból megközelítve azt. Önálló kötetekben dolgozta fel híres magyar tudósok, színészek, politikusok és írók önéletírásait, közéleti személyiségek végrendeleteit, búcsúszavait és nyílt leveleit. Levéltárosként az 1956-os forradalom ötvenéves évfordulójára kiállítást rendezett, a Budapest Főváros Levéltárában a jogszolgáltatási iratok között őrzött fotókból könyvet szerkesztett, illetve adatbázist állított össze a megtorlás áldozatainak emlékére. Hamarosan megjelenik Szétrajzás című könyve, amelyben magyar származású, világhírnévre szert tett személyiségek élettörténeteit dolgozza fel. A szerzőt a megjelent és előkészítés alatt álló munkáiról, a pályaválasztásról, a szakmai eredményekről kérdezik majd.

A beszélgetést Bánszki Hajnalka vezeti.
Az érdeklődőket a levéltár kutatótermébe várják (Nyíregyháza, Széchenyi u. 4.).