Békéscsaba 1912 Előre - Nyíregyháza Spartacus FC 2-0 (1-0)

Békéscsaba 2040 néző

Jv: Veizer Roland ( Tőkés Róbert, Sinkovicz Dániel)

Békéscsaba: Czinanó – Farkas M., Nagy S., Bora, Szabó P.(Horváth 73.) – Pantovic, Hodonicki, Hursán, Kitl M.(Mészáros 82.) – Paudits, Lukács R. (Máris 62.)

szakmai igazgató: Pásztor József

Nyíregyháza: Fejér - Svedyuk, Fodor, Jánvári, Galambos (Papucsek 88.)- Farkas A. - Kalocsai, Papp M.(Kártik 59.), Ötvös, Gyurján (Györgyi a szünetben) - Hamed

vezetőedző: Gálhidi György

Gólszerző: Lukács (47.), Hursán (67.)

1.perc Elkezdődött a mérkőzés, a mieink indították útjára a labdát.

4. perc Hazai szabadrúgás után Bora fejelt, de mellé ment a labda.

7. perc Kalocsai ment el jól szélen, Hamedhez ívelte a labdát középen, de szögletre mentettek a védők. A sarokrúgás nem volt veszélyes.

9. perc Hazai lehetőség Szabó előtt, de sikerült megszerezni a labdát a Szpari védőinek.

12. perc Veszélyes Pantovic szabadrúgás 25 méterről, sikerült hárítani.

20.perc Kiegyenlített a mérkőzés, Nyíregyházáról is szép számban érkeztek szurkolók.

21. perc Hamed próbálkozott közelről egy pörgetéssel, de hárított a csabai kapus.

23. perc Ivószünet. Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de eddig nincs gól.

30.perc Gyurján szöglete után Ötvös és a védője is a földre került, a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

32. perc Papp lőtt távolról,de kipattant egy védőről.

37. perc Ötvöst rántották le a kaputól 25 méterre, Hursán kapott érte sárgát.  A szabadrúgást a sértett végezte el, de nem sikerült megszerezni a vezetést.

45.perc Az egészségügyi szünet és ápolás miatt hosszabbítás. 25 méterről Szpari.szabadrúgás, Ötvös a sorfalat találta el, majd az ismétlést fogta a kapus.

45+2. perc Vezetést szerzett a Békéscsaba. Egy szabadrúgás után passzolgattak a hazaiak, és úgy tűnt, sikerül megszerezni a labdát, de egy Pantovic beadás után Lukács a felső sarokba fejelt, 1-0.

Vége az első félidőnek, a hazaiak a hosszabbításban szereztek vezetést.

46. perc Gyurján helyére Györgyi érkezett.

49. perc Szabó kapott jó labdát, de az utolsó pillanatban sikerült menteni.

53. perc Előbb Györgyi szabadrúgását, majd Ötvös ívelését ütötte ki a hazai kapus.

58. perc Lukács lépett ki nagy helyzetben, de mellé ment végül a labda.

59. perc Nagy Fejér védés, Pantovic indította Pauditsot, de védett a Szpari kapusa,

60. perc Györgyi próbálkozott egy lövéssel, centikkel ment mellé a labdája.

64.perc Fodor kapott sárga lapot.

67. perc Újabb gólt lőtt a Békéscsaba. Jó passzokkal jutottak el a hazaiak a Szpari kapujáig, majd Hursán szép cselek után 10 méterről az alsó sarokba lőtt, 2-0.

72. perc Farkas M. kapott sárgát.

75. perc Nagy helyzet maradt ki, Hamed kapott pontos labdát az ötösnél, lőtt, de épp Czinanó fejét találta el.

77. perc Újabb nagy helyzet, Györgyi és Ötvös összjátéka után Hamed kapott jó labdát, a 16-oson belülről azonban centikkel mellé lőtt.

85. perc Hursán szabadrúgását ütötte szögletre Fejér. A sarokrúgás nem volt veszélyes.

88. perc Galambos-Papucsek csere.

90. perc Három perc a ráadás.

93. perc Fodor mentett nagyot egy hazai támadásnál.

Vége a találkozónak, nyert a Békéscsaba.

fotó:nso.hu