Magyar Arany Érdemkereszt a vadgazdálkodási munkáért Baráth Bélának
Magyar Arany Érdemkereszt a vadgazdálkodási munkáért Baráth Bélának

Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést adományozott Áder János köztársasági elnök Baráth Béla, a NYÍRERDŐ Zrt. Gúthi Erdészet hivatásos vadásza részére. Az indoklás szerint a kitüntetést a hazai vadgazdálkodás területén több évtizede elhivatottan végzett munkája elismeréseként kapta meg.

Baráth Béla középiskolai tanulmányait befejezve 1979-ben kezdett vadgazdálkodással foglalkozni a NYÍRERDŐ Zrt. jogelődje, a Felsőtiszai Erdő és Fafeldolgozó Gazdaság gúthi vadászterületén. Egy néhány éves kitérőtől eltekintve, azóta is itt dolgozik. Munkája során egyre nagyobb szerepet kapott a növekvő dámállomány kezelésében, tevékenységével hozzájárult ahhoz, hogy a gúthi vadászterület világhírűvé váljon. Ő volt a kísérővadász 1991-ben az első, majd 2002-ben a második, jelenleg is aktuális világrekord bika elejtésénél. Szakmai munkáját kétszer ismerték el Nimród emlékéremmel.

Elismeréséhez a NYÍRERDŐ Zrt. minden munkatársa nevében gratulálunk!