A szettgyőzelem sikerült Federer ellen, de a világ egyik legjobbja legyőzte Fucsovicsot

A szettgyőzelem sikerült Federer ellen, de a világ egyik legjobbja legyőzte Fucsovicsot

Fucsovics Márton remekül szerepelt az Australian Openen, és meg sem állt a legjobb 16-ig. Itt a harmadik kiemelt, a világ egyik legjobbja, Roger Federer volt az ellenfele. A nyíregyházi teniszező hibátlanul játszott az első szettben, egy alkalommal elvette a svájci adogatását, és nyerte is a játékrészt. A másodikban viszont Federer kihasználta Marci hibáit, akinek bár voltak lehetőségei arra, hogy elvegye ellenfele adogatójátékát, ez nem sikerült. A folytatásban a szerencse sem a magyar fiút segítette, a hálóról rendre úgy pattant a labda, hogy Federernek kedvezett, aki végül a harmadik és a negyedik játszmát is nyerte. 

Roger Federer - Fucsovics Márton 4:6, 6:1, 6:2, 6:2